✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:SalamonNaptár megnyitása ↗

Alba névnap

Alba névnapja: december 16.

Köszöntőt választok

Alba névnapjai és adatai

További névnapok
december 16.
Név típusa
Lánynév
53 nap múlva lesz Alba névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Alba név eredete és jelentése

Az Alba név

Az Alba női keresztnév, amely rövid, könnyen megjegyezhető és jól hangzó névválasztás lehet. Hangzása letisztult, egyszerűsége miatt önállóan is karakteres. Olyan név, amelyet könnyű kimondani és leírni, ezért a mindennapi használatban praktikus választás lehet.

A név hangulata

Az Alba név hangulata finom és elegáns. Rövid formája miatt közvetlenül hat, miközben különleges benyomást kelthet. A négy betűből álló név tömör, mégis jól felismerhető, így gyermekkorban és felnőttként egyaránt természetesen használható.

A névválasztásnál fontos szempont lehet, hogy az Alba könnyen kapcsolható vezetéknévhez, és becézés nélkül is teljes értékűen használható. Mivel a rendelkezésre álló adatok között nem szerepelnek bevett becenevek, a név önálló alakja tekinthető elsődlegesnek.

Az Alba név viselőinek

Egy név önmagában nem határozza meg a viselője személyiségét, érdeklődését vagy életútját. Az Alba esetében ezért érdemes a név hangzására és egyéni jelentőségére helyezni a hangsúlyt. A család számára a választott névhez kapcsolódó személyes emlékek, érzések és kívánságok adhatják a legfontosabb többletjelentést.

Az Alba azoknak lehet szimpatikus, akik rövid, nőies és könnyen használható nevet keresnek. A név egyszerű formája jól illeszkedhet modern és hagyományosabb névválasztási elképzelésekhez is, anélkül hogy hosszú vagy összetett alakot kellene használni.

Az Alba név ünnepe

Az Alba névhez névnap is kapcsolódik. Ez alkalmat adhat arra, hogy a családtagok, barátok és ismerősök figyelmességgel köszöntsék a név viselőjét. A névnapi ünneplés lehet visszafogott vagy családias, a legfontosabb pedig az, hogy személyes és örömteli legyen.

Az Alba rövidsége és jól felismerhető hangzása miatt könnyen megjegyezhető női név. A név választásakor vagy köszöntésekor a hozzá kapcsolódó személyes történetek tehetik igazán egyedivé és emlékezetessé.

Alba névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

7
Alba névszáma

Elmélyülés és megismerés

A (1) + L (3) + B (2) + A (1) = 7

A 7-es szimbolikus témái az elmélyülés, a kérdezés és a megismerés. Játékos üzenete: időnként érdemes megállni és utánajárni annak, ami igazán érdekel.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Alba – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Lánynév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
4
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
4
Magánhangzók
A
Mássalhangzók
L, B
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Mély
Becsült szótagszám
2

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Alba névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Alba! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Alba! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Alba! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Alba névnapról

Mikor van Alba névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: december 16. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Hogyan köszöntsd fel Alba nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

december 16. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.