✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:SalamonNaptár megnyitása ↗

Baranka névnap

Baranka névnapja: január 21.

Köszöntőt választok

Baranka névnapjai és adatai

További névnapok
január 21.
Név típusa
Lánynév
89 nap múlva lesz Baranka névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Baranka név eredete és jelentése

A Baranka név hangulata

A Baranka különleges hangzású női név, amely már első hallásra is könnyen megjegyezhető. Ritkább névként egyedi benyomást kelthet, ezért viselője számára természetes módon adhatja meg a személyesség és az önállóság érzését. A név hangalakja lágy, mégis karakteres, így egyszerre hat kedvesnek és figyelemfelkeltőnek.

Az egyedi nevek sokak számára azért vonzóak, mert lehetőséget teremtenek arra, hogy viselőjük neve is tükrözze különálló személyiségét. A Baranka ilyen szempontból jól illeszkedik azokhoz a névválasztásokhoz, amelyek eltérnek a gyakrabban hallható nevektől, és sajátos hangulatot hordoznak.

Mit sugallhat a Baranka név?

A név lágy hangzása nyugodt, barátságos benyomást kelthet. Ugyanakkor ritkább előfordulása miatt határozottan megkülönböztethető a megszokott nevektől. Egy ilyen név viselője gyakran számíthat arra, hogy mások érdeklődnek a neve iránt, és szívesen kérdeznek rá a hangzására vagy a hátterére.

A Baranka névhez kapcsolódó személyes jelentést minden viselője maga is alakíthatja. Lehet a családi kötődés, egy kedves emlék vagy egyszerűen a név hangulata az, ami különlegessé teszi. A név értéke így nem kizárólag az eredetében vagy a jelentésében kereshető, hanem abban is, hogy milyen érzéseket idéz fel a környezetében és viselőjében.

Kapcsolat a mindennapokban

A névnap jó alkalom arra, hogy a családtagok és a barátok figyelmüket fejezzék ki a Baranka nevű ünnepelt iránt. Egy rövid köszöntés, egy személyes üzenet vagy egy közös program is emlékezetessé teheti ezt az alkalmat. A ritkább név különösen szépen kiemelheti az ünnep személyes jellegét.

A Baranka név hangzása jól illik olyan megszólításokhoz, amelyek közvetlenek és szeretetteljesek. A család és a barátok a saját szokásaik szerint alakíthatják a becéző formákat, így a névhez idővel személyes, csak az adott közösségben használt megszólítások is társulhatnak.

A név különlegessége

A Baranka azok közé a nevek közé tartozik, amelyekkel viselőjük könnyen egyéni benyomást kelthet. Megjegyezhető hangzása és ritkább jellege miatt jól kifejezheti azt az igényt, hogy a névválasztás személyes és karakteres legyen. A névhez kapcsolódó történeteket és emlékeket minden család saját módon töltheti meg tartalommal.

Baranka névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

3
Baranka névszáma

Önkifejezés és alkotás

B (2) + A (1) + R (9) + A (1) + N (5) + K (2) + A (1) = 21 → 3

A 3-ashoz a kreativitás, a kommunikáció és az életöröm képzete kapcsolódik. Játékos üzenete: adj teret annak, amit szívesen megmutatnál a világnak.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Baranka – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Lánynév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
7
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
7
Magánhangzók
A
Mássalhangzók
B, R, N, K
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Mély
Becsült szótagszám
3

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Baranka névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Baranka! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Baranka! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Baranka! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Baranka névnapról

Mikor van Baranka névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: január 21. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Hogyan köszöntsd fel Baranka nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

január 21. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.