✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:Bianka, BlankaNaptár megnyitása ↗

Ivetta névnap

Ivetta névnapja: január 13.

Köszöntőt választok

Ivetta névnapjai és adatai

További névnapok
január 13., május 6.
Név típusa
Lánynév
80 nap múlva lesz Ivetta névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Ivetta név eredete és jelentése

Az Ivetta név

Az Ivetta női utónév, amelynek hangzása könnyed és jól megjegyezhető. Rövid, jól elkülönülő szótagjai miatt természetes módon illeszkedik a mindennapi megszólításokhoz, miközben önálló, karakteres benyomást kelt. A név választásakor sok család számára fontos szempont, hogy a keresztnév szépen kapcsolódjon a vezetéknévhez, könnyen kimondható legyen, és később is jól használható maradjon különböző élethelyzetekben. Az Ivetta ezeknek a szempontoknak kellemes, nőies hangzásával felelhet meg.

Egy keresztnév személyes jelentősége gyakran túlmutat azon, amit egy szótár vagy névjegyzék rögzít. Az Ivetta viselőjéhez a névhez kötődő családi emlékek, a névválasztás körülményei és a megszólítás mindennapi használata is hozzájárulhat. Ugyanaz a név más-más történetet hordozhat: lehet egy szeretett rokon emléke, egy tudatosan választott hangzás, vagy egyszerűen egy olyan keresztnév, amely megtetszett a szülőknek.

Hangzás és használat

Az Ivetta különlegessége abban is megmutatkozhat, hogy nem mindennapi, mégis könnyen felismerhető névként jelenik meg. A név hangalakja alkalmas arra, hogy közvetlen és becézett formákban is megszólaljon, ugyanakkor önálló alakjában is teljes értékű marad. Hivatalos bemutatkozáskor rendezett, határozott benyomást kelthet, családi és baráti környezetben pedig közvetlenebb hangulatot teremthet.

A névhez kapcsolódó élmények természetesen minden viselőnél egyediek. Egy Ivetta számára fontos lehet, hogy neve megkülönböztesse őt másoktól, míg más inkább a megszokott, ismerős hangzását értékeli. A keresztnév ilyen módon az önazonosság egyik finom része lehet: nap mint nap elhangzik, dokumentumokon szerepel, és számos személyes emlékhez kapcsolódik.

Az Ivetta mint választás

Az Ivetta jó választás lehet azoknak, akik nőies, jól ejthető és karakteres keresztnevet keresnek. A név önállóan is figyelemfelkeltő, mégsem nehéz használni. A hozzá illő második keresztnév vagy vezetéknév kiválasztásánál érdemes figyelembe venni a teljes név ritmusát, a szótagok arányát és a mindennapi megszólítás természetességét.

A név értékét végső soron a viselője története adja. Az Ivetta minden alkalommal új személyes tartalommal gazdagodhat: összekapcsolódhat családi pillanatokkal, baráti emlékekkel, tanulmányokkal, munkával és azokkal a kapcsolatokkal, amelyek egy élet során kialakulnak.

Ivetta névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

5
Ivetta névszáma

Kíváncsiság és változatosság

I (9) + V (4) + E (5) + T (2) + T (2) + A (1) = 23 → 5

Az 5-öshöz a szabadság, a kíváncsiság és az új tapasztalatok keresése társul. Játékos üzenete: hagyj helyet egy új nézőpontnak is.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Ivetta – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Lánynév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
6
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
6
Magánhangzók
I, E, A
Mássalhangzók
V, T
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Vegyes
Becsült szótagszám
3

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Ivetta névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Ivetta! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Ivetta! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Ivetta! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Ivetta névnapról

Mikor van Ivetta névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: január 13., május 6. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Hogyan köszöntsd fel Ivetta nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

január 13. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.