✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:Bianka, BlankaNaptár megnyitása ↗

Pompónia névnap

Pompónia névnapja: szeptember 19.

Köszöntőt választok

Pompónia névnapjai és adatai

További névnapok
szeptember 19., október 30.
Név típusa
Lánynév
329 nap múlva lesz Pompónia névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Pompónia név eredete és jelentése

A Pompónia név

A Pompónia női utónév, amelyhez a rendelkezésre álló adatok két névnapot kapcsolnak. A név különleges hangzású, ritkábban előforduló választás lehet azok számára, akik a hagyományosabb keresztnevektől eltérő, karakteres nevet keresnek. A Pompónia név formája jól felismerhető, dallamos, és önmagában is határozott benyomást kelthet.

Névnap és köszöntés

A Pompónia névnapjai alkalmat adnak arra, hogy a családtagok, barátok és ismerősök figyelmességgel köszöntsék a név viselőjét. Egy rövid üzenet, személyes jókívánság, virág vagy apró ajándék is kifejezheti, hogy gondoltál rá. A köszöntés formáját érdemes a kapcsolatotokhoz és az ünnepelt személyiségéhez igazítani: egy közvetlen üzenet, egy kedves telefonhívás vagy egy közös program egyaránt megfelelő lehet.

A névnap nem feltétlenül igényel nagy ünnepséget. Sokak számára éppen az egyszerű, személyes gesztus teszi emlékezetessé ezt az alkalmat. Ha a Pompónia nevet viselő ismerősödet köszöntöd, egy olyan üzenetet is választhatsz, amelyben a jókívánságok mellett megemlíted, hogy örülsz a kapcsolatotoknak. A figyelem és a személyesség fontosabb lehet, mint az ajándék értéke vagy az ünneplés mérete.

A név hangulata

A Pompónia név ritkább és feltűnőbb hangzású névként könnyen emlékezetes maradhat. Viselőjét a neve alapján gyakran egyedi, különleges névvel azonosítják, ugyanakkor a név hangulata természetesen minden embernél más benyomást kelthet. Egy keresztnév jelentősége nemcsak a hangzásából adódik: szerepet játszik benne a családi háttér, a névválasztás története és az is, milyen élmények kapcsolódnak hozzá az évek során.

A Pompónia névhez kapcsolódó névnapi alkalmak ezért személyes jelentést is kaphatnak. Lehetőség nyílik arra, hogy a név viselője találkozzon szeretteivel, fogadja jókívánságaikat, vagy egyszerűen csak kellemesen töltse a napot. A köszöntők között helyet kaphat egy rövid, őszinte jókívánság, amely az ünnepelt örömére, egészségére és sikereire fókuszál.

Köszöntési ötletek

  • Írj személyes, névre szóló üzenetet.
  • Köszöntsd telefonon vagy személyesen.
  • Válassz egy apró, figyelmes ajándékot.
  • Szervezz közös programot vagy nyugodt találkozót.

Pompónia névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

9
Pompónia névszáma

Segítőkészség és tágabb látókör

P (7) + O (6) + M (4) + P (7) + O (6) + N (5) + I (9) + A (1) = 45 → 9

A 9-eshez az együttérzés, a segítőkészség és a tágabb látókör jelképei kapcsolódnak. Játékos üzenete: egy apró gesztus is sokat jelenthet valaki másnak.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Pompónia – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Lánynév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
8
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
8
Magánhangzók
O, Ó, I, A
Mássalhangzók
P, M, N
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Vegyes
Becsült szótagszám
4

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Pompónia névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Pompónia! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Pompónia! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Pompónia! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Pompónia névnapról

Mikor van Pompónia névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: szeptember 19., október 30. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Hogyan köszöntsd fel Pompónia nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

szeptember 19. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.