✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:DömötörNaptár megnyitása ↗

Illés névnap

Illés névnapja: július 20.

Köszöntőt választok

Illés névnapjai és adatai

Hagyományos névnapok
július 20.
További névnapok
február 16., július 4.
Név típusa
Fiúnév
Eredet
héber
267 nap múlva lesz Illés névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Illés név eredete és jelentése

Az Illés név hangulata

Az Illés férfinév karakteres, könnyen felismerhető név, amely ünnepi alkalmakon és a mindennapi megszólításban is határozottan jelen van. Rövidsége miatt jól megjegyezhető, hangzása pedig egyszerre komoly és közvetlen. Olyan név, amelyhez személyes emlékek, családi történetek és kedves megszólítások is kapcsolódhatnak.

A név viselőjének köszöntésekor érdemes abból kiindulnod, milyen kapcsolatban állsz vele. Egy családtag számára bensőségesebb, személyes üzenet illik, míg baráti vagy munkatársi környezetben egy rövid, derűs jókívánság is elegendő lehet. A legfontosabb, hogy a köszöntés valóban neki szóljon, és ne csupán általános formula legyen.

Így teheted személyessé a köszöntést

Ha ajándékot is adsz, nem feltétlenül annak értéke számít. Egy kézzel írt üzenet, egy közös emlékhez kapcsolódó apróság vagy egy együtt töltött program sokkal személyesebbé teheti az alkalmat. Az Illés névhez illő köszöntés lehet visszafogott és elegáns, de akár játékos, közvetlen hangvételű is, attól függően, kit ünnepelsz.

Üzenetötletek

  • „Kívánom, hogy ez a nap sok örömteli pillanatot tartogasson számodra!”
  • „Legyen a mai ünnep tele szeretettel, jókedvvel és kellemes meglepetésekkel!”
  • „Sok boldogságot, jó egészséget és emlékezetes közös pillanatot kívánok!”

Az üzenet akkor lesz igazán emlékezetes, ha egy rövid, konkrét gondolattal is kiegészíted. Felidézhetsz egy közös élményt, megköszönheted a segítségét, vagy megfogalmazhatod, miért fontos számodra. Egy egyszerű mondat is sokat jelenthet, ha őszintén és a megfelelő alkalomhoz illően írod le.

Az ünneplés hangulata

Az ünneplés formáját mindig az ünnepelt személyisége határozza meg. Van, aki a családi összejöveteleket kedveli, más inkább egy nyugodt beszélgetésnek vagy közös programnak örül. A kisebb figyelmességek, a közös étkezés és a jó hangulat mind hozzájárulhatnak ahhoz, hogy az alkalom valóban különleges legyen.

Ha több emberrel együtt köszöntöd Illést, ügyelj arra, hogy mindenki kapjon lehetőséget egy személyes jókívánságra. Egy közös fénykép, emlékkártya vagy rövid videó is szép emléket állíthat az alkalomnak. A lényeg nem a látványosság, hanem az, hogy az ünnepelt érezze: gondoltok rá, és örömmel ünneplitek őt.

Amire érdemes figyelned

A köszöntés megfogalmazásakor kerüld a túl általános, sablonos fordulatokat, ha ismered az ünnepeltet. Egy személyes részlet, egy közös élmény vagy egy őszinte kívánság közelebb hozza az üzenetet. Így az ünnep nemcsak a névhez kapcsolódó alkalom, hanem valódi figyelmesség és közös élmény is lehet.

Illés névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

3
Illés névszáma

Önkifejezés és alkotás

I (9) + L (3) + L (3) + E (5) + S (1) = 21 → 3

A 3-ashoz a kreativitás, a kommunikáció és az életöröm képzete kapcsolódik. Játékos üzenete: adj teret annak, amit szívesen megmutatnál a világnak.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Illés – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Fiúnév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
5
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
5
Magánhangzók
I, É
Mássalhangzók
L, S
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Magas
Becsült szótagszám
2

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Illés névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Illés! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Illés! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Illés! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Illés névnapról

Mikor van Illés névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: február 16., július 4., július 20. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Honnan ered a Illés név?

A név eredete: héber.

Hogyan köszöntsd fel Illés nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

július 20. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.