✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:Bianka, BlankaNaptár megnyitása ↗

Jella névnap

Jella névnapja: március 24.

Köszöntőt választok

Jella névnapjai és adatai

További névnapok
március 24.
Név típusa
Lánynév
150 nap múlva lesz Jella névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Jella név eredete és jelentése

A Jella névnap hangulata

A Jella névnapja olyan alkalom, amely lehetőséget ad arra, hogy figyelmedet egy számodra fontos emberre irányítsd. A névnapok a magyar hagyományban a személyes köszöntés kedvelt eseményei: egy rövid üzenet, egy telefonhívás, egy szál virág vagy egy közösen eltöltött óra is kifejezheti a szeretetet és a megbecsülést.

A Jella név viselőjét ezen a napon a családtagok, barátok és ismerősök egyaránt felkereshetik jókívánságaikkal. Az ünneplés formája lehet egyszerű és bensőséges, de akár vidám közös program is. A legfontosabb, hogy a köszöntés személyes legyen, és valóban az ünnepeltnek szóljon.

Ünneplés családi körben

A névnap jó alkalom arra, hogy a hétköznapok megszokott ritmusából egy rövid időre kiszakadjatok. Egy közös ebéd vagy vacsora, otthon készített sütemény, egy csésze kávé melletti beszélgetés mind hozzájárulhat ahhoz, hogy az ünnep emlékezetes maradjon. A családi összejövetel során nem feltétlenül a nagy ajándékok kapják a főszerepet, hanem az együtt töltött idő és az őszinte figyelem.

Ha személyes köszöntőt szeretnél írni, érdemes néhány olyan gondolatot megfogalmaznod, amely valóban kapcsolódik Jellához. Felidézhetsz egy közös emléket, megköszönheted a támogatását, vagy egyszerűen kifejezheted, hogy örülsz a jelenlétének az életedben. Egy rövid, szívből jövő üzenet gyakran többet jelent egy általános jókívánságnál.

Ötletek köszöntéshez

  • Írj személyes üdvözlőkártyát néhány közös emlék felidézésével.
  • Készíts vagy válassz egy apró figyelmességet, amely illik az ünnepelt ízléséhez.
  • Szervezz nyugodt közös programot, például sétát, kávézást vagy családi étkezést.
  • Küldj rövid, kedves üzenetet akkor is, ha személyesen nem tudsz találkozni vele.

A névnap közösségi jelentősége

A névnapok az összetartozás érzését is erősíthetik. Az ünnepelt számára örömet jelenthet, hogy ezen a napon többen gondolnak rá, a köszöntőknek pedig lehetőségük nyílik arra, hogy kimutassák megbecsülésüket. Egy ilyen alkalom segíthet abban is, hogy a családtagok és a barátok kapcsolatot tartsanak egymással, még akkor is, ha a mindennapokban ritkábban találkoznak.

A Jella névnapja így a figyelmességről, a szeretetről és a közösen megélt pillanatokról szólhat. A meghitt vagy vidám ünneplés egyaránt megfelelő lehet, ha az ünnepelt személyisége és kívánsága áll a középpontban.

Jella névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

4
Jella névszáma

Rendszer és kitartás

J (1) + E (5) + L (3) + L (3) + A (1) = 13 → 4

A 4-es szimbolikus témái a megbízhatóság, a rendszer és a kitartó építkezés. Játékos üzenete: az apró, következetes lépéseknek is van erejük.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Jella – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Lánynév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
5
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
5
Magánhangzók
E, A
Mássalhangzók
J, L
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Vegyes
Becsült szótagszám
2

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Jella névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Jella! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Jella! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Jella! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Jella névnapról

Mikor van Jella névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: március 24. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Hogyan köszöntsd fel Jella nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

március 24. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.