✳névnaplexikonMinden név egy történet.
Ma ünnepel:Bianka, BlankaNaptár megnyitása ↗

Nikola névnap

Nikola névnapja: március 21.

Köszöntőt választok

Nikola névnapjai és adatai

További névnapok
március 21., szeptember 10.
Név típusa
Lánynév
147 nap múlva lesz Nikola névnapja.

Lepd meg egy kedves üzenettel a névnapján.

Nikola név eredete és jelentése

A Nikola név

A Nikola rövid, jól felismerhető keresztnév, amely különleges hangzásával és nemzetközi jellegével kelti fel a figyelmet. Egyszerre hat modernnek és hagyományosnak, ezért sokféle személyiséghez illeszkedhet. A névhez kapcsolódó ismertetőkben a közösség, a célok elérése és az új utak keresése jelenik meg visszatérő gondolatként.

A Nikola név viselőjét gyakran olyan emberként mutatják be, aki nyitott az új ötletekre, szívesen vállal kezdeményező szerepet, és kitartóan dolgozik a céljaiért. Ezek természetesen általános, jelképes társítások, hiszen egy keresztnév önmagában nem határozza meg viselője személyiségét. Mégis adhatnak egy kedves hangulatot a név bemutatásához, és segíthetnek abban, hogy a családok személyes jelentést társítsanak hozzá.

A név hangulata és használata

A Nikola név hangzása határozott, ugyanakkor könnyen megjegyezhető. Rövidsége miatt önállóan is jól működik, és a mindennapi megszólításban sem nehézkes. Nemzetközi formája miatt olyan családok számára is érdekes választás lehet, amelyek több nyelvi vagy kulturális környezethez kapcsolódnak.

A névhez társított gondolatok között szerepel a kreativitás, az újítás és a kitartás. Ezek a jellemzők inkább a névhez kapcsolódó kulturális képzetek, mintsem biztos személyiségjegyek. A Nikola név mégis inspiráló választás lehet, ha olyan keresztnevet keresel, amely határozott, különleges és könnyen felidézhető.

Névnap és köszöntés

A Nikola névhez több névnapi alkalom kapcsolódik, ezért a köszöntés időpontját érdemes a családi hagyomány vagy az érintett saját szokása szerint kiválasztani. A névnap jó lehetőség arra, hogy egy rövid üzenettel, virággal, apró ajándékkal vagy közös programmal fejezd ki a figyelmedet.

A személyes köszöntés akkor lesz igazán emlékezetes, ha nem csupán a névnapra, hanem magára az ünnepeltre is figyel. Egy néhány soros jókívánságban megemlítheted, mennyire értékeled a jelenlétét, a segítőkészségét vagy a közös emlékeket. A Nikola névhez illő köszöntés lehet egyszerre kedves, közvetlen és biztató, különösen akkor, ha az ünnepelt fontosnak tartja az új célokat és a közösségi kapcsolatokat.

Nikola névszáma és számmisztikai jelentése

A név betűihez rendelt értékeket összeadjuk, majd az összeget egyetlen számjegyre egyszerűsítjük.

8
Nikola névszáma

Céltudatosság és szervezés

N (5) + I (9) + K (2) + O (6) + L (3) + A (1) = 26 → 8

A 8-ashoz a céltudatosság, a szervezés és a felelősség képzete társul. Játékos üzenete: a jó terv mellé figyelem és arányérzék is kell.

Hogyan számoljuk a névszámot?

Az A–Z betűkhöz sorban az 1–9 értékeket rendeljük, majd újrakezdjük: A = 1, B = 2, …, I = 9, J = 1. Az ékezetes betűket alapbetűjükkel számoljuk, a többjegyű betűk minden karakterét külön vesszük. Ebben a módszerben a 11-et és a 22-t is egy számjegyre egyszerűsítjük.

Játékos, szimbolikus értelmezés; a névszám nem tudományos személyiségteszt és nem jóslat.

Nikola – nyelvi érdekességek

A név betűi és magánhangzói egy pillantásra.

Név típusa
Lánynév
Betűk száma (magyar írásmód szerint)
6
Karakterek száma (szóköz és kötőjel nélkül)
6
Magánhangzók
I, O, A
Mássalhangzók
N, K, L
Hangrend a leírt magánhangzók alapján
Vegyes
Becsült szótagszám
3

A magyar többjegyű betűket (például cs, gy, dzs) egy betűként számoljuk. A hangrend itt a leírt magánhangzók csoportosítása; a szótagszám az írásképből becsült adat, idegen vagy hagyományos írásmódnál eltérhet a kiejtéstől.

Nikola névnapi köszöntő

Rövid

Boldog névnapot, Nikola! Örömteli pillanatokat és sok mosolyt kívánok neked.

Kedves

Kedves Nikola! Névnapodra szívből kívánok sok örömöt, egészséget és kedves találkozásokat. Legyen szép a mai napod!

Személyes

Drága Nikola! Jó érzés, hogy az életem része vagy. Névnapodon azt kívánom, hogy ma különösen sok szeretet és figyelmesség vegyen körül.

Gyakori kérdések a(z) Nikola névnapról

Mikor van Nikola névnapja?

A névhez ezek a névnapok tartoznak: március 21., szeptember 10. A hagyományos és további dátumokat külön jelöljük.

Hogyan köszöntsd fel Nikola nevű ismerősödet?

Válassz személyes jókívánságot, és egészítsd ki egy közös emlékkel. Az oldalon többféle névnapi köszöntőt is találsz.

Kapcsolódó névnapok

március 21. ünnepelnek még:

Hasonló nevek

Összes név böngészése →

Képes köszöntő és további eszközök

Készíts névre szóló képes köszöntőt!

Írd át a jókívánságot, válassz színt, és töltsd le a saját kártyádat.

1080 × 1080 képpont, PNG. A beírt üzenet a böngésződben marad.

Névösszehasonlítás

Források

  1. ELTE Nyelvtudományi Kutatóközpont – utónévjegyzékelsődleges forrás

Az adatlaphoz kapcsolódó hivatkozások. Minden forrásunk és az adatok háttere →

Teljes névkereső ↗

Névnap Lexikon
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.